Manipulatory

Nasza misja

Chęć rozwoju i wdrożenia nowoczesnych technologicznie i ergonomii w miejscach pracy, pozwoliła nam nawiązać współpracę z firmami które  w swojej ofercie oprócz  wysokiej jakości produktów posiadają także Odpowiednie doświadczenie.

Szybki kontakt

  • 48 797 579 521
  • kontakt@manipulatory-przemyslowe.pl
  • Al. Wolności 32, Niemodlin, Polsks;
Top

Rola manipulatorów w nowoczesnym przedsiębiorstwie przemysłowym

Manipulatory przemysłowe / Manipulatory  / Rola manipulatorów w nowoczesnym przedsiębiorstwie przemysłowym

Rola manipulatorów w nowoczesnym przedsiębiorstwie przemysłowym

Praca w zakładzie produkcyjnym często wiąże się z koniecznością przenoszenia ciężkich ładunków o dużych gabarytach, ich precyzyjnym pozycjonowaniem i ciągłym wykonywaniem tych samych czynności. To wszystko może sprzyjać powstawaniu dolegliwości bólowych i kontuzji u zajmujących się tym pracowników, co w dłuższej perspektywie czasu naraża przedsiębiorstwo na straty. Dlatego też warto usprawnić procesy obsługi ładunków, doposażając stanowiska operatorskie w nowoczesne manipulatory.

Czym są manipulatory?

Manipulatory przemysłowe to zaawansowane technologicznie urządzenia do przenoszenia, podnoszenia, obracania i pozycjonowania ładunków o różnych kształtach, rozmiarach i sporej wadze. Maszyny zwielokrotniają siłę ludzkich mięśni i równoważą ciężar ładunku dla jego sprawniejszego transportu i odciążenia operatora. Wykonują dużą liczbę cykli roboczych w krótkim czasie, co znacznie przyspiesza procesy produkcyjne. Ich udźwig wynosi od kilkudziesięciu do kilkuset kilogramów.

Manipulatory przemysłowe dostępne są w formie chwytaków lub konstrukcji umożliwiających przenoszenie ładunków na niewielkich odległościach. Przymocowuje się je do podłoża lub sufitu, instaluje na tzw. kolumnach albo podwiesza na wózkach jezdnych. Z uwagi na dwa rodzaje zasilania dzieli się je na:

  • manipulatory elektryczne – mają lekką konstrukcję i wyposażone są w systemy, które określają ciężar ładunku i dobierają odpowiedniej wielkości siłę do jego transportu. Do jego największych zalet zalicza się szybkość i precyzję działania.
  • manipulatory pneumatyczne – tradycyjne, niezawodne rozwiązanie ze sztywnym ramieniem. Solidna konstrukcja pozwala przenosić symetryczne ładunki, również te z przesuniętym środkiem ciężkości.

Zalety produktów

  1. Wielofunkcyjność – można je stosować w różnych gałęziach przemysłu. Hale produkcyjne, montażownie, sekcje pakowania, obsługi ładunków i wysyłki to idealne miejsca do ich zastosowania.
  2. Wygodna i łatwa obsługa – operowanie urządzeniami nie wymaga schylania się i dźwigania ciężarów, które obciążają układ mięśniowo-szkieletowy i przyczyniają się do problemów zdrowotnych.
  3. Płynność i precyzja działania – wszelkie operacje z wykorzystaniem manipulatorów przebiegają płynnie, a ładunki transportowane są w bezpieczny sposób i zawsze umieszczane we wskazanym miejscu, dzięki czemu ryzyko ich uszkodzenia jest naprawdę niewielkie.
  4. Wysoka prędkość – maszyny „przenoszą” ładunki o wiele sprawniej niż człowiek wykorzystujący siłę własnych mięśni. Wykonanie większej ilości pracy w krótszym czasie przyspiesza procesy produkcyjne i generuje większe zyski.

Korzyści z zastosowania manipulatorów:

  • Optymalizacja prac wymagających ciągłego powtarzania tych samych czynności/wykonywania tych samych ruchów.
  • Lżejsze warunki pracy dla operatorów, dzięki czemu rzadziej ulegają urazom i mniej skarżą się na dolegliwości bólowe.
  • Ograniczenie braków kadrowych spowodowanych częstymi problemami zdrowotnymi pracowników i ich przebywaniem na zwolnieniach lekarskich.
  • Poprawa konkurencyjności firmy na rynku.
  • Zwiększenie wydajności funkcjonowania przedsiębiorstwa.
  • Podwyższenie ergonomii i bezpieczeństwa stanowisk pracy.
  • Wzrost jakości produktów.
  • Sprawniejsza obsługa zamówień, zwłaszcza w obszarze logistycznym, a co za tym idzie krótsze terminy realizacji.
  • Oszczędność czasu i pieniędzy.
No Comments

Post a Comment