Manipulatory

Nasza misja

Chęć rozwoju i wdrożenia nowoczesnych technologicznie i ergonomii w miejscach pracy, pozwoliła nam nawiązać współpracę z firmami które  w swojej ofercie oprócz  wysokiej jakości produktów posiadają także Odpowiednie doświadczenie.

Szybki kontakt

  • 48 797 579 521
  • kontakt@manipulatory-przemyslowe.pl
  • Al. Wolności 32, Niemodlin, Polsks;
Top

Dobór manipulatora przemysłowego – porady

Manipulatory przemysłowe / Manipulatory  / Dobór manipulatora przemysłowego – porady

Dobór manipulatora przemysłowego – porady

Tylko właściwie dobrany manipulator będzie należycie spełniał swoją funkcję, a jego montaż nie sprawi problemów. Dlatego tak ważne jest, aby przy wyborze uwzględnić kilka kwestii dotyczących nie tylko parametrów samego sprzętu, ale i miejsca, w którym stanie.

Aspekty, które należy wziąć pod uwagę przy wyborze manipulatora:

  • Wielkość pomieszczenia – przy składaniu zamówienia należy podać długość, szerokość i wysokość powierzchni, na której urządzenie ma pracować. Dane te pozwolą dopasować odpowiedni gabarytowo sprzęt, a co za tym idzie, uniknąć kłopotów z instalacją.

  • Nośność płyty podłogowej – wytrzymałość podłogi ma niebagatelne znaczenie, dlatego należy dokładnie określić jej nośność, by w razie potrzeby wzmocnić ją. Już sam manipulator sporo waży, a przecież w trakcie użytkowania wielokrotnie poddawany jest obciążeniom, które podłoże musi dobrze znosić.

  • Zagospodarowanie przestrzenne – rozmieszczenie sprzętów i układ stanowisk operatorskich rzutuje na wygodę podczas wykonywania obowiązków. Manipulatory powinny więc zostać dobrane do aktualnych warunków przestrzennych i umieszczone w miejscach, gdzie korzystanie z nich będzie bezpieczne i nie przysporzy utrudnień innym pracownikom. Dodatkowo, przy projektowaniu torów jezdnych do ich obsługi należy uwzględnić wszystkie przeszkody znajdujące się w obszarze użytkowania urządzenia, co pozwoli wyznaczyć omijającą je trasę.

  • Udźwig – każdy manipulator ma określony udźwig, który warunkują konstrukcja oraz użyte do budowy sprzętu materiały. Przeładowanie urządzenia może skutkować jego uszkodzeniem lub zbyt szybkim wyeksploatowaniem, w związku z czym przy zakupie trzeba uwzględnić ciężar ładunków, jakie będzie przenosił.

  • Promień wysięgnika – promień określa zakres roboczy urządzenia. Długość ramienia wyznacza wielkość obszaru, w jakim będzie poruszał się manipulator. Toteż by maksymalnie wykorzystać jego możliwości, trzeba zapewnić wokół maszyny dostateczną ilość wolnego miejsca.

  • Przeznaczenie – urządzenia projektowane są z myślą o wykonywaniu konkretnych zadań, dlatego maszyny powinno się wykorzystywać zgodnie z ich przewidzianym zastosowaniem. To ważne, ponieważ pozwala uniknąć mnóstwa problemów w zakresie obsługi ładunków, przestojów wynikających z usterek i kosztownych napraw spowodowanych awariami sprzętu.

No Comments

Post a Comment